GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9164365
*
nr 916 4365
Vas
P H Lundgren, Keramik, höjd: 29
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 19:28:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 04:55:45
1
100 kr
6/10 10:28:27
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik p h lundgren vas
-
9005 Bestick
55 delar, Vasa, nysilver, 12 matknivar, 12 efterrä..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:15
-
2004 Bestickuppsätt..
87 delar, silver, Vasa. Längd: 11-26. Vikt: 2750g ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:01
-
9134 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:01
-
9241 Vas
Berlin KPM. Höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:43
-
1016 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:20
-
9096 Vas
Böhmikst glas i lila, slipad dekor. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:55
*
Vas
nr 916 4365
Vas
P H Lundgren, Keramik, höjd: 29
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/10 04:55:45 | 1 | 100 kr |
6/10 10:28:27 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik p h lundgren vas
-
9005 Bestick
55 delar, Vasa, nysilver, 12 matknivar, 12 efterrä..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:15 -
2004 Bestickuppsätt..
87 delar, silver, Vasa. Längd: 11-26. Vikt: 2750g ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:01 -
9134 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:01
-
9241 Vas
Berlin KPM. Höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:43 -
1016 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:20 -
9096 Vas
Böhmikst glas i lila, slipad dekor. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:55